Centrum Edukacji Kulturalnej, działające przy Teatrze Kochanowskiego w Opolu wychodzi z inicjatywą, która zrzeszy młodych. Teatralna Rada Młodych pozwoli im mieć realny wpływ na program CEK-u oraz tematykę i charakter warsztatów, wykładów, czy spotkań.

Idea powstania Rady jest prosta. Jej celem jest gromadzenie wokół siebie ludzi zainteresowanych kulturą: studentów, uczniów szkół średnich, czy twórców w roli doradczego głosu. Comiesięczne spotkania będą okazją do wymiany doświadczeń, intelektualnych dyskusji oraz przede wszystkim, szansą na wybrzmienie głosów młodych. Członkowie Rady będą mogli proponować i tworzyć autorskie warsztaty dla rówieśników, zgłaszać swoje projekty i inicjatywy, które później realizowane będą wraz z edukatorkami i pedagożką CEK-u. Jest to szansa na uczestniczenie w życiu kulturalnym miasta oraz poznanie teatru od kulis.

Warunkiem dołączenia do Rady jest ukończenie 16 roku życia i zinterpretowanie słów Wyspiańskiego: Teatr mój widzę – ogromny?

Więcej informacji dotyczących zgłoszeń i regulaminu można znaleźć na stronie LINK.

Julia Borkowska
fot.: teatropole.pl