10 i 11 listopada odbyły się mecze III ligi opolskiej kobiet w piłce siatkowej, w których brały udział zawodniczki naszego Uniwersytetu. Reprezentowały one rok temu AZS Uniwersytet Opolski na Akademickich Mistrzostwach Polski, a w tym sezonie grają w III lidze w barwach KS Volley Chrząstowice.

Oba mecze odbyły się w Hali Sportowej w Chrząstowicach, a rywalkami gospodyń w obu spotkaniach były dziewczyny z Akademii ECO UNI Opole, które występują nie tylko w III lidze, ale także w rozgrywkach kadetek (II zespół) czy juniorek (I zespół).

Pierwszy mecz odbył się o godzinie 19:30 w piątek 10 listopada i zakończył się wynikiem 3:0 dla zespołu z Chrząstowic. W pierwszym secie młode dziewczyny z Opola od razu narzuciły swój styl gry bardzo dobrą zagrywką i dobrą grą w obronie. Gospodynie popełniały dużo błędów i nie mogły odnaleźć się w początkowej fazie seta. Zawodniczkom z UNI Opole udało się nawet wyjść na kilko punktowe prowadzenie, które trzymały aż do dwudziestego punktu. Wtedy drużyna KS Volley dzięki lepszemu przyjęciu i dobrej grze na siatce doszła do remisu z przyjezdnymi i ostatecznie wygrała tego seta 26:24.

Następne dwie partie wyglądały bardzo podobnie do siebie – drużyna z Chrząstowic wychodziła na prowadzenie dzięki lepszej grze w ataku i w zagrywce, a dziewczyny z Opola popełniały, jak każdy młody zespół, dużo błędów własnych. Udawało im się jeszcze dochodzić gospodynie w końcowej partii seta, ale niestety nie potrafiły być konsekwentne do samego końca, więc to drużyna z Chrząstowic wyszła zwycięsko z tego meczu.

Mecz sobotni, który odbył się na tej samej hali, ale o godzinie 17:00 nie poszedł po myśli zespołu KS Volley Chrząstowice tak jak mecz z dnia wcześniejszego. Od początku juniorki ECO UNI Opole zagrywało bardzo trudno i przede wszystkim punktowo, ale także grały szybko i skutecznie na siatce. Odskoczyły na prawie 10 punktowe prowadzenie i gdy już wszyscy na hali myśleli, że ten set nie może skończyć się inaczej niż wygraną zawodniczek z Opola, to gospodynie dzięki poprawie przyjęcia i świetnej grze w ataku doszły do remisu w tym secie. Młodsze dziewczyny z Opola nie wytrzymały presji końcówki i przez własne błędy set zakończył się wygraną zawodniczek z Chrząstowic.

W następnej partii drużyna Eco UNI Opole mimo porażki we wcześniejszym secie, dalej trzymały swój styl gry i dzięki konsekwencji w dograniu i wystawie nie pozwoliły gospodyniom na wyjście na prowadzenie. Cały set był bardzo wyrównany, ale to właśnie lepsze zgranie i małą ilość błędów własnych doprowadziła młodsze zawodniczki z Opola do zwycięstwa w drugim secie.

Trzeci set także został zdominowany przez przyjezdne, które nie dały ani chwili oddechu gospodyniom, które przez brak przyjęcia i dużo błędów po swojej stronie ledwo wyszły z 10 punktów w tym secie. Następna partia to powrót drużyny z Chrząstowic do swojego stylu gry, ale drużyna z Opola nie zamierzała oddać już tego zwycięstwa i fenomenalną grą w ataku doprowadziły na prowadzeniu tego seta do samego końca.

O ocenę drugiego meczu i wrażenia zapytaliśmy libero zespołu KS Volley Chrząstowice, Natalię Placek:

Serdecznie zapraszamy na następny mecz KS Volley Chrząstowice oraz ECO UNI Opole II, który odbędzie się już 25 listopada w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Opolu na ulicy Pułaskiego 3.