Karol Cebula to dla Uniwersytetu Opolskiego postać nieoceniona – wieloletni przyjaciel, honorowy senator. Jego życzliwość, empatia i wsparcie do dzisiaj pozostają w pamięci społeczności uniwersyteckiej i z pewnością nie zmieni się to w najbliższych latach.

Muzeum Uniwersytetu Opolskiego organizuje 13 października 2021 roku spotkanie z cyklu “Śladami pamięci”, które poświęcone będzie właśnie Karolowi Cebuli (1931-2019). Każdy, kto chce poznać bliżej biografię tego filantropa, rzemieślnika, a nade wszystko przyjaciela naszej uczelni, może uczestniczyć w owym spotkaniu. Wszyscy zainteresowani są więc mile widziani.

Kierownik Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, mgr Katarzyna Mazur – Kulesza, z którą rozmawialiśmy o nadchodzącym wydarzeniu, opowiedziała nam o gościach honorowych:

Jednocześnie udzieliła nam kilku informacji dotyczących tego, w jaki sposób będzie przebiegało spotkanie, czego możemy oczekiwać, jakie atrakcje przygotowano.

Wystawa ta będzie dostępna w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego dla szerokiej publiczności aż do końca stycznia przyszłego roku. Jeśli więc ktoś nie zdąży obejrzeć jej w trakcie środowego spotkania, nie musi się martwić.

Rodzina i Przyjaciele podczas wygłaszanych przemówień z pewnością powiedzą o Karolu Cebuli mnóstwo ciepłych słów, być może przytoczą różne anegdoty, ciekawostki z życia przedsiębiorcy. A już teraz możecie posłuchać, jak wspomina go społeczność tworząca Muzeum Uniwersytetu Opolskiego:

Wystawa, jak i spotkanie z cyklu „Śladami pamięci”, odbędzie się 13 października o godz. 13:00 w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego w Collegium Maius przy Placu Kopernika.

Agnieszka Biernacka
Fot.: uni.opole.pl, muzeum.uni.opole.pl, własne