Scena Inicjatyw Aktorskich to projekt, który umożliwia aktorkom i aktorom realizację własnych pomysłów twórczych w przestrzeni Teatru. Zobaczmy zatem, co wyjdzie z tej uwolnionej twórczej energii i to już w ten weekend!

Już 27 kwietnia o godzinie 16:00 na deskach teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu zostanie wystawiona sztuka Akompaniator. Ów spektakl to inteligentna i zabawna opowieść o obsesyjnej miłości i jej niezwykłych obliczach. Produkcja powstała w ramach SCENY INICJATYW AKTORSKICH.

„Jest ich dwoje. Jedno kocha, milczy i akompaniuje. Drugie robi karierę, śpiewa oraz dokonuje erotycznych podbojów. Wszystko się zmienia, kiedy na jednej z prób długo ukrywana miłość wychodzi na jaw.  Sytuacja ta przynosi skomplikowane konsekwencje. Rozpoczyna się emocjonująca próba sił pomiędzy dwojgiem ludzi, których relacje były dotąd czysto zawodowe. Kiedy jednak obsesyjna miłość dochodzi do głosu, nic nie może pozostać takie jak dawniej. Będziemy mogli zaobserwować historię, która ewoluuje od tragikomedii w stronę trzymającego w napięciu thrillera psychologicznego z zaskakującymi zwrotami akcji.”

Tak głosi streszczenie przedstawienia zamieszczone na stronie teatru.

Zapytaliśmy napotkanych studentów Uniwersytetu Opolskiego, co sądzą o takim spektaklu i oto, co usłyszeliśmy:

Przedstawienie będzie wystawiane 27 i 28 kwietnia, a następnie 11 i 12 maja oraz 17 i 18 maja. Cena za bilet ulgowy to 35 zł, natomiast normalny kosztuje 54 zł.

Weronika Wardaszka

Fot.: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu