Te słowa piosenki Jerzego Stuhra są znane chyba wszystkim. Mówi się, że muzyka łączy i łagodzi obyczaje, trzeba przyznać, że coś w tym jest. Dla wszystkich fanów muzyki mamy ciekawe wydarzenie.

Już w czwartek 9 maja w Miejscu X (ul. Henryka Sienkiewicza 20) odbędzie się Opolskie Granie, czyli Śpiewanki urodzinowe. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa do godziny 23:00.

Czego możecie się spodziewać? Z pewnością niezapomnianej atmosfery w rytmach… No właśnie, to zależy od Was i tego, co Wam w duszy gra, gdyż Miejsce X zostaje otwarte na wszelkie pomysły.

Na wydarzenie zaprasza Fundacja Montium, która wspiera i upowszechnia m.in., właśnie kulturę, sztukę, ochronę dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej. Poprowadzi je Bartosz Małłek

Jak możemy przeczytać na stronie wydarzenia na Facebooku, Miejsce X nie jest lokalem gastronomicznym, więc warto zabrać ze sobą jedzenie, oraz co ważniejsze coś do picia. Napoje mogą okazać się zbawienne zwłaszcza dla osób, które planują pokazać swoje zdolności wokalne.

Naszym zdaniem Śpiewanki to idealny plan na wolny, długi wieczór ze znajomymi, drugą połówką, rodziną, a nawet samemu, w końcu nie będziecie tam zupełnie sami.

Czy studenci mają podobne zdanie? Czy według nich muzyka łagodzi obyczaje? Posłuchajcie sami:

Czy wspólne śpiewanie uważają za atrakcyjną formę rozrywki?

Czy wzięliby udział w wydarzeniu o takim charakterze i czy wezmą udział w tym konkretnym?

Jak sami słyszeliście, studenci potwierdzili nasze słowa, a zatem nie pomyliśmy się w tej ocenie. Jako dodatkową zachętę dodamy tylko, że wstęp jest wolny, a zatem darmowy!

Paulina Ceglarz

Fot.: FacebookLink do wydarzenia