Choć sport nie musi być pasją każdego z nas, to nie da się ukryć, że jest on nieodłączną częścią naszego społeczeństwa i w nie jednej osobie wzbudza on ogromne emocje. Z entuzjazmem ludzie wyczekują na kolejne imprezy i spotkania, które pojawiają się na horyzoncie. Jedno z takich wydarzeń dla fanów piłki ręcznej, ale i nie tylko, już niebawem.

Muzeum Uniwersytetu Opolskiego we współpracy z Opolską Fundacją Filmową w najbliższym czasie organizują wydarzenie pod tytułem “Piłka ręczna w Opolu, historia nieznana”, w relacjach Anny Zielińskiej i Irmgardy Eckfeld-Pobis.

Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z osobami związanym z tą dyscypliną sportową oraz dowiedzenia się kilku mniej znanych informacji na jej temat. Usłyszeć będzie można o tym jak piłka ręczna odradzała się po II wojnie światowej oraz zobaczyć wyjątkowe materiały.

O samym wydarzeniu opowiedziała również Katarzyna Mazur- Kulesza kierowniczka Muzeum Uniwersytetu Opolskiego.

Spotkanie odbędzie się 7 października 2022 r. o godzinie 16.30 w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, Collegium Maius, plac Kopernika. Wstęp wolny.

Nadia Suchecka
fot.: Muzeum Uniwersytetu Opolskiego