Bartosz Józefiak to dziennikarz, który specjalizuje się w reportażach śledczych i wcieleniowych. Na potrzeby swojej najnowszej książki “Patodeweloperka. To nie jest kraj do mieszkania” zatrudnił się na budowie jako operator dźwigu oraz przeszedł szkolenie ze sprzedaży nieruchomości.

Już 13 czerwca o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z Bartoszem Józefiakiem, które poprowadzi Patryk Szymański – kulturoznawca, absolwent Polskiej Szkoły Reportażu. Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu przy ulicy Minorytów 4. Warto nadmienić, że wstęp jest całkowicie wolny. Na miejscu zaproszony gość opowie o swojej nowej książce, w której opisuje całą prawdę o branży deweloperskiej w Polsce, a także, kto ją w ogóle napędza.

Zapytaliśmy napotkanych studentów Uniwersytetu Opolskiego, co sądzą o takim spotkaniu i oto, co usłyszeliśmy:

Twórca reportażu wyruszył w Polskę, by sprawdzić, jak tak naprawdę wygląda budowa naszych domów i mieszkań. Urzędnicy, architekci, deweloperzy, marketingowcy i budowlańcy zdradzają mu, na czym najbardziej oszczędzają, na czym (i na kim) zarabiają najwięcej, na jakie kompromisy chodzą najczęściej i przede wszystkim, co ukrywają przed klientami.

Wszystkich ciekawych mrocznych tajemnic deweloperki w Polsce zachęcamy do wzięcia udziału w tym dość niezwykłym i zdecydowanie ciekawym wydarzeniu.

Weronika Wardaszka

Fot. https://www.opole.pl