Już w tę środę odbędzie się Żakinada, wyjątkowe wydarzenie pełne zabawy, radości i studenckiego ducha łączące studentów Uniwersytetu Opolskiego oraz Politechniki Opolskiej.

Żakinada to coroczny, kolorowy i głośny przemarsz żaków przez miasto kończący się na Rynku w Opolu, który uroczyście otwiera studenckie Piastonalia. W tym dniu studenci przebierają się w rozmaite i bardzo pomysłowe stroje – od postaci z gier, filmów i książek, po przedmioty codziennego użytku.

Tegoroczne obchody imprezy rozpoczną się 22 maja o godzinie 11:30 tradycyjnym, kolorowym korowodem, który wprowadzi całe Opole w juwenaliowy nastrój. Studenci rozpoczną swój przemarsz na kampusie Politechniki Opolskiej, następnie skierują się w stronę kampusu Uniwersytetu Opolskiego, a skończą, jak co roku, na Opolskim Rynku, gdzie będzie miała miejsce ceremonia przekazania kluczy do miasta opolskim studentom.

Postanowiliśmy zapytać studentów naszej uczelni, czy wiedzą czym jest żakinada, czy brali udział w poprzednich edycjach oraz czy pojawią się w środę na przemarszu:

Żakinada to doskonała okazja, aby oderwać się od codziennych obowiązków i wziąć udział w zabawie i integracji. Zachęcamy wszystkich studentów do wspólnego świętowania.

Do zobaczenia 22 maja na kampusie!

Jan Ciupka

Fot.: Sylwester Koral