Studenckie życie to nierzadko stres, zaliczenia i projekty, których sens istnienia trudno wytłumaczyć. Na szczęście można znaleźć kilka jasnych punktów w uczelnianym żywocie. To między innymi kultura, dostępna zwłaszcza w pewnym tygodniu w roku.

Jednak o jaki tydzień chodzi? Oczywiście o ten, podczas którego można brać w Coolturaliach. Dla niewtajemniczonych jest to cykl warsztatów i innych wydarzeń powiązanych z szeroko pojętą kulturą. Są to wyjścia do kina, zajęcia z parzenia kawy czy podróż po historii gastronomii na opolskim rynku. Nie zabraknie też warsztatów fotograficznych, garści informacji o interface’ach aplikacji czy tajemniczo brzmiącej  AcroJogi – Lakhsmi.

Na poszczególne zajęcia należy zapisać się przez stronę na facebooku Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Opolskiego. Zamieszczone są tam wszystkie potrzebne odnośniki i informacje co do miejsca i czasu odbywania się atrakcji.

Aby wziąć udział w danym warsztacie lub wydarzeniu trzeba przejść się do biura SSUO w Studenckim Centrum Kultury z potwierdzeniem, że otrzymało się mail zwrotny, który jest gwarantem uczestnictwa. Powinien on przyjść po zapisaniu się na dane zajęcia.

Starczy jednak o formalnościach, posłuchajcie zachęty od Aleksandry Krupop, jednej z organizatorek całej inicjatywy:

Poza tym Ola opowiedziała również o tym, który z warsztatów osobiście uważa za interesujący:

Coolturalia będą się odbywać przez cały tydzień od 18 do 22 marca. Miejsce zależy od danego warsztatu. A wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie na fanepage’u Samorządu.

Dariusz Kucharek

Fot.: Mateusz Waliduda