GSW Opole zaprasza na 10 serc. Wystawa Grupy Meet”. Wernisaż inspirowany jest podziemny życiem dżdżownic i skupia swoją uwagę na ważnych  tematach społecznych.

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu przedstawia niezwykłą wystawę zatytułowaną 10 serc. Wystawa Grupy Meet. Dzieło, inspirowane jest  życiem dżdżownic, a jego koncepcja opiera się na wydrążonych przez zwierzęta tunelach. Niemniej jednak, pod maską swojej pozornej banalności stawia przed publicznością pytanie o „relacje z innymi istotami”, prowokując tym samym do głębszej refleksji na temat empatii.

Za koncepcję wystawy odpowiada Grupa Meet, w której skład wchodzą Łukasz Szczepanowicz, Małgorzata Więckowicz-Żyła oraz Maja Żurawiecka. Warto zaznaczyć, że dzieło zostało stworzone w kontekście konkursu Aneks.

Zapytaliśmy studentów, co sądzą o tej koncepcji:

Wystawę 10 serc można podziwiać do 2 czerwca w Galerii Aneks. Więcej szczegółów na jej temat znajdziecie na stronie Galerii Sztuki Współczesnej TUTAJ.

Justyna Dużyńska

Fot.: facebook.com/gswopole