Wiadomo nie od dziś, że maj jest miesiącem studentów, którzy mają okazję świętować podczas imprezy zwanej Juwenaliami. W przypadku Opola są to Piastonalia, które zbliżają się wielkimi krokami.

Przedostatni tydzień maja to w tym roku święto wszystkim opolskich studentów. Zarówno na naszym Uniwersytecie Opolskim, jak i Politechnice Opolskiej młodzi ludzie mają okazję odpocząć od trudów nauki i dać się ponieść w wir zabawy.

Tegoroczne Piastonalia zaplanowane zostały przez Samorząd UO na dni od 22 do 25 maja. Organizatorzy powoli odkrywają karty dotyczące atrakcji, które nas czekają, ale już w tym tygodniu, prawdopodobnie w czwartek, tj. 9.05 odbędzie się oficjalna konferencja prasowa, w której mamy nadzieję poznamy wszystkie szczegóły.

Kilka słów o nadchodzącej konferencji opowiedziała Wiola Janota z SSUO:

Teraz pozostaje nam cierpliwie czekać, co na pewno nam się opłaci. Wybieracie się na tegoroczne Piastonalia?

Julia Wenzel

Fot.: SSUO