Opolski Teatr Lalki i Aktora już po raz kolejny otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki czemu startuje kolejna już edycja z cyklu Teatr. Poczuj to! Cykle warsztatów, spotkań i dyskusji, to tylko niektóre z propozycji teatru w ramach kolejnej edycji projektu.

Każdy miłośnik teatru i nie tylko, powinien wiedzieć czym jest teatr i jak istotną rolę pełni w budowaniu polskiej kultury. Z tego względu Opolski Teatr Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki proponuje co raz to nowe alternatywy spotkania w teatrze. W założeniu projektu, które sięga swoich początków w 2013 roku, teatr jest miejscem spotkań, dyskusji, warsztatów, a także wymiany emocji i doskonalenia umiejętności. W tym roku wyjątkowa forma, ale nadal niebanalna, bo trwająca od lutego do listopada.

Teatr Lalki i Aktora to zdecydowanie bogatsza forma teatru, ponieważ nie jest typowo statycznym budynkiem, a miejscem spotkań i wymiany energii między sceną a widownią. Podczas projektu to nie aktor gra pierwsze skrzypce, natomiast dwie strony wzajemnie ze sobą korelują. Dyskusje, wymiany zdań, dzielenie emocjami zapisały się już na stałe w specyfikę Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Organizatorzy projektu wskazują, że  W projekcie bardzo ważne jest wsparcie integracji społecznej poprzez wspólne działanie i doskonalenie komunikacji na wielu poziomach i we wszystkich pokoleniach.

Wszystkie wydarzenia, które obejmują projekt przygotowane są w taki sposób, aby dotrzeć do zróżnicowanej grupy odbiorców. Co więcej, organizatorzy stawiają przede wszystkim na integrację osób z niepełnosprawnościami z osobami zdrowymi.

W ramach akcji Teatr. Poczuj to! Przygotowano wiele możliwości udziału. Projekt podzielono na
6 bloków, a mianowicie „CZYTANIE-DZIAŁANIE”, „MULTIKREACJE”, „SPOTKANIA (NIE)MOŻLIWE”, „AKADEMIA RODZICA”, „TEATR ABCDEmocje”, „WYSTAWA TEATR. Poczuj to!” – podsumowanie
3-letniego działania warsztatowego.

Koordynatorami projektu są:
Katarzyna Mościcka, specjalista ds. Biura Obsługi Widzów

Magdalena Starczewska, specjalista ds. marketingu i kreowania wizerunku

 Urszula Wyczechowska-Kubiak, specjalista ds. Biura Obsługi Widzów

Wszystkie wydarzenia w ramach projektu są darmowe.

Więcej informacji odnośnie projektu i możliwości darmowych rezerwacji znajdziesz: tutaj

Mateusz Siedlecki
Fot.: Materiały Prasowe OTLiA