Jesteś fanem kinematografii i chcesz poszerzyć swoje filmowe horyzonty? Bądź zwyczajnie masz ochotę spędził w nietuzinkowy sposób jeden z najbliższych wieczorów? W takim razie nie zwlekaj i zarezerwuj sobie czas na pokaz filmów chińskiej produkcji.

Już od dzisiaj w Opolu startuje kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez Kino Meduza, Centrum Współpracy Polska-Chiny „Instytut Konfucjusza” Politechniki Opolskiej oraz Stowarzyszenia Opolskie Lamy pod nazwą Tydzień Filmu Chińskiego. W ramach wydarzenia osoby zainteresowane będą mogły uczestniczyć aż w siedmiu pokazach filmowych, które pozwolą nieco zanurzyć się w popkulturę największego azjatyckiego państwa.

Od wtorku, 28 maja aż do soboty, codziennie od godziny 19:30 na odwiedzających czekają warsztaty związane z chińską kulturą po których uczestnicy będą mogli zanurzać się w chińskiej kinematografii. Wyjątek stanowi sobota, w którą pierwszy pokaz filmowy rozpocznie się już o godzinie 12:00, natomiast wieczorny panel pozostaje bez zmian. Przed filmami czekają na was między innymi wykłady dotyczące ceremonii parzenia herbaty, czy nauka gry w chińskie szachy. Jeżeli chodzi o repertuar filmowy, jest on naprawdę szeroki, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy wśród studentów Uniwersytetu Opolskiego znajdują się osoby zainteresowane takim wydarzeniem? Takie pytanie postanowiliśmy im zadać i o to co od nich usłyszeliśmy:

Wstęp we wszystkie dni jest darmowy, a po więcej informacji zapraszamy na stronę TUTAJ

Wojciech Mielcarek

Fot.: Kino Meduza