AMP to flagowe rozgrywki, które corocznie gromadzą tysiące uczestników z całej Polski. Tym razem, w dniu 7 kwietnia 2024 roku przedstawiciele Uniwersytetu Opolskiego, jak i Politechniki Opolskiej zawitali do Gdańska, gdzie zawalczyli o miano najlepszego w kategorii judo!

W Trójmiejskiej stolicy spotkało się niemal 300 uczestników z całej Polski, a całość wydarzenia miała miejsce w hali widowiskowo-sportowej AWFiS.
Z ramienia Opolskiego KJ AZS zostało wystawionych 10 zawodników, pod pieczą trenerów; Huberta Pieczyńskiego oraz Mateusza Kozłowskiego. Walki były zacięte i trwały niemalże całą niedziele.

Klub Judo AZS Opole zdobył łącznie 3 medale – brąz indywidualny w klasyfikacji generalnej, złoto w typie uczelni (Najlepszy Uniwersytet w Judo w Polsce) oraz złoto drużynowe. To z pewnością ogromny sukces dla trenerów jak i samych zawodników.

Opolscy judocy wystartowali w różnych kategoriach wagowych, a z ramienia Uniwersytetu Opolskiego przedstawicielami byli:

-Julia Gdowska do 48kg
-Patrycja Śmigielska do 70 kg
-Zofia Bąk do 78 kg
-Paulina Goretzka +78 kg (brązowy medal)
-Emilia Gonsior + 78 kg (srebrny)
-Hubert Pieczyński do 66 kg (brązowy medal)
-Mikołaj Chmielowiec do 81kg
-Mateusz Kozłowski do 90 kg

Z ramienia Politechniki Opolskiej:

-Andrzej Radzik +100 kg (srebrny medal)
-Adam Bunkiewicz do 73 kg