Josias Braun-Blanquet to wybitny geobotanik, którego osiągnięcia znacznie wpłynęły na świat nauki. Przez lata prowadził badania i edukował przyszłych naukowców, a z jego dorobku naukowego świat czerpie do dziś. To także główny bohater zbliżającej się uroczystości.

Niedługo przy Instytucie Biologii Uniwersytetu Opolskiego w stulecie Polskiego Towarzystwa Botanicznego odsłonięta zostanie tablica poświęcona Josiasowi Braun-Blanquetowi. Temu podniosłemu wydarzeniu towarzyszyć mają różne osobistości, w tym Rektor Uniwersytetu Opolskiego prof. dr hab. Marek Masnyk oraz prof. dr hab. Anna Mikuła, Prezes Polskiego Towarzystwa Botanicznego.

Ze szczegółami o harmonogramie wydarzenia opowiedział nam dr Arkadiusz Nowak, Dyrektor Ogrodu Botanicznego Polskiej Akademii Nauk:

Doktor przedstawił nam również sylwetkę Josiasa Braun-Blanqueta:

Wydarzenie odbędzie się 10 października. Rozpocznie się o godzinie 10:00 przy Instytucie Biologii UO, po czym przeniesie się do budynku Wydziału Filologicznego UO. Planowo ma trwać do godziny 14:45. Dla tych, którzy nie są pewni, czy przyjść, mamy kilka słów zachęty od dr Arkadiusza Nowaka:

Weronika Sagan

fot. Pixabay