Pandemia to czas, w którym możemy nacieszyć się naszym domowym zaciszem, a większość dnia spędzamy online- najczęściej ucząc się lub grając. Lecz to nie jedyne opcje na zdalne spędzanie czasu. Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego proponuje szeroką gamę zajęć online dla młodzieży.

O tym, dlaczego proponowana przez nasz Uniwersytet oferta może okazać się ciekawa dla młodzieży szkolnej, opowiedziała nam dr Agnieszka Franczyk z Katedry Nauk Socjologicznych i Pracy Socjalnej Instytutu Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego.

Oferta warsztatów i zajęć zdalnych jest szeroka, pełna różnorodnych zajęć tematycznych- począwszy od ideału rycerza średniowiecznego, skończywszy na poskramianiu internetowego trolla. Zajęcia mają na celu nie tylko wsparcie psychologiczne dla młodych osób w tych trudnych i wymagających czasach, ale także pomoc w przygotowaniach do matury, czy rozwijaniu swoich hobby i zainteresowań z różnych dziedzin nauki. Dr Franczyk zaproponowała również kilka niezwykle ciekawych zajęć, jak również przedstawiła ich ogromną rolę w dobie pandemii i zdalnego nauczania.

Chętni dyrektorzy szkół proszeni są o ustalenie z uczniami tematyki zajęć, zebraniu grup, a następnie o skontaktowanie się z dziekanatem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego- można to zrobić pod numerem telefonu 77 452 74 01, od poniedziałku do piątku.

Szczegóły realizacji projektów oraz terminy spotkań online zostaną ustalone przez uprzednio powołanych koordynatorów z poszczególnych instytutów.

Małgorzata Ćwiek

Fot: www.uni.opole.pl