Wielkie Grillowanie jest corocznym wydarzeniem, organizowanym przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Opolskiego, które otwiera sezon imprez plenerowych dla studentów. W czwartek, 27 kwietnia, Wielkie Grillowanie odbyło się ponownie i rozgrzało kampus UO do czerwoności!

Wydarzenie poprzedzone było kinem plenerowym, gdzie wyświetlony został film “Wszystko wszędzie naraz” oraz imprezą w klubie Mango pod hasłem “Oddział Zamknięty”, które miały miejsce dzień wcześniej i były swego rodzaju rozgrzewką przed czwartkową zabawą.

Dzień Wielkiego Grillowania rozpoczął się już o 12:00, gdzie od tego momentu miały miejsce różne aktywności. O godzinie 14:00 były prowadzone warsztaty o tematach: “Famous Gods of Africa”, “Warsztaty z tworzenia wycinankowych kolarzy” oraz “Od studenta do foundera, czyli NIEMOŻLIWE to tylko TWOJA wymówka. Pierwsze kroki w tworzeniu start-upu i o tym, jak nie zwariować w branży”. Również odbyło się “Wielkie Granie”, czyli akademicki turniej siatkówki drużyn mieszanych. Zwycięzcami turnieju została drużyna o pięknie brzmiącej nazwie “Busiarze”. Nasi Radiowcy mieli bardzo duży wkład w poziom turnieju, ponieważ Katarzyna Hyży została najlepszą zawodniczką turnieju, a Henryk Szuliński, otrzymał statuetkę dla najlepszego siatkarza turnieju. Potem, od 15:00 do 17:00 odbywała się gra miejska w tematyce “Monopoly”, gdzie osiem 2-osobowych grup, rozwiązując zagadki, przemierzało miasto w poszukiwaniu Pana Monopoly, walcząc ze sobą o nagrodę w postaci limitowanej edycji gry “Monopoly Opole”. Po zakończeniu gry miejskiej, od godziny 17:00, można było razem z Wydziałem Sztuki UO realizować się artystycznie i ozdobić betonową część naszego kampusu kredowymi rysunkami. O 20:00 odbył się pierwszy koncert – kolektyw TooHot, czyli dwóch genialnych i uzdolnionych muzycznie studentów naszego uniwersytetu zaprezentowało swoje umiejętności przy DJ-skiej konsoli. Godzinę później nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy przez Przewodniczącego SSUO Franciszka Posackiego, a zaraz po jego przemowie, na scenie pojawili się kolejni muzycy: Mr. Czekolada, SE7EN i Act Show. W czasie trwania całego wydarzenia, na kampusie stały food trucki, w których można było zaopatrzyć się w przekąski słodkie i słone, fast foody oraz różnego rodzaju napoje.

A jak studenci bawili się na Wielkim Grillowaniu?

Impreza przebiegała w spokojnej, wesołej atmosferze z zachowaniem bezpieczeństwa pod okiem czujnej, profesjonalnej ochrony i naszych studentów w pomarańczowych kamizelkach, którzy pełnili rolę informatorów dla wszystkich bawiących się na wydarzeniu. Studenci licznie gościli na kampusie uniwersytetu, wypełniając miejsce pod sceną i świetnie się bawiąc. A nam nie pozostaje nic innego poza odliczaniem dni do tegorocznych Piastonaliów, które rozpoczną się już 22 maja!

Natalia Jamroz

fot. Adam Dubiński