Rozmowy, opowieści, historie z procesów tworzenia książek. Zafascynowani literaturą studenci Uniwersytetu Opolskiego mają szansę wysłuchać wykładu z badaczką pracującą w Pradze.

Anna Gnot pracuje w Instytucie Czeskiej Literatury we wspomnianej wcześniej Czeskiej Akademii Nauk. Opracowuje literaturę autobiograficzną, czesko-niemiecką oraz czesko-polski transfer literacki. Zajmuje się także opracowywaniem „Czech Literary Bibliography Database”.

We wtorek 9 kwietnia br. odbędzie się wykład dr Anny Gnot z Czeskiej Akademii Nauk w Pradze pt.: „Multiversum Oty Filipa: badanie przestrzeni autobiograficznej z wykorzystaniem metadanych bibliograficznych i archiwalnych”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:00 w Auli Błękitnej Uniwersytetu Opolskiego. Dodatkowo po wykładzie dr Gnot razem z dr Beatą Koper poprowadzi warsztaty dla studentów i doktorantów pt.: „Różnice pomiędzy czeską i polską bibliografią literacką”.

Zapytaliśmy napotkanych studentów Uniwersytetu Opolskiego, czy wzięliby udział w takim  wykładzie i oto, co usłyszeliśmy:

Warto wspomnieć, że zarówno wykład, jak i warsztaty odbywają się w ramach XXI Opolskiego Festiwalu Nauki.

Weronika Wardaszka

Fot: Instytut Nauk o Literaturze Uniwersytetu Opolskiego