Już niedługo odbędą się zapisy, w których studenci będą mogli ubiegać się o miejsce parkingowe na terenie kampusu UO.

26 września o godzinie 9:00 otworzy się bramka udostępniająca formularz zapisu na karty parkingowe, które z roku na rok są coraz trudniejsze do zdobycia, więc każdy kto chce mieć samochód blisko siebie powinien zapisać tę datę. Na stronie Samorządu Studenckiego w zakładce studenci formularz ten będzie dostępny dla każdego studenta naszego Uniwersytetu.

Następnie po wypełnieniu formularza na maila uczelnianego przyjdzie potwierdzenie oraz decyzja odnośnie przyznanego miejsca. W dniach od 3 do 7 października będzie można podpisać umowy. Wstępny koszt takiej karty to 60 złotych, z zastrzeżeniem, że kwota może ulec zmianie.

Tegoroczną nowością, która będzie sporym udogodnieniem dla każdego kierowcy jest podpięcie karty parkingowej pod legitymacje studencką. To sprawia, że nie trzeba pamiętać o karcie parkingowej, po powrocie z udanego weekendu do akademika, tylko jedyne co będzie potrzebne to nasza legitymacja.

30 września kończą się dotychczasowe umowy i każdy, kto posiadał kartę parkingową powinien ją zwrócić. Jeżeli obecnie nie przebywacie w Opolu, można to zrobić za pomocą poczty, więc gorąca prośba o zwroty tych kart.

Każdemu, kto będzie się ubiegał w tym roku o miejsce parkingowe życzymy powodzenia i mamy wielką nadzieję, że twój wniosek będzie rozpatrzony pozytywnie!

Maciej Łyp

Fot. Pixabay