Zapraszamy wszystkich pasjonatów sztuki na niezwykłą wystawę w GALERII -m- pod tytułem “Kup se”, która będzie nie tylko okazją do podziwiania talentów, ale także do zgłębienia tajemnic rynku sztuki. To wyjątkowe wydarzenie towarzyszyć będzie tygodniowy program “Arty na stół – jak się sprzedać?”, stworzony z myślą o wszystkich, którzy chcą zgłębić sekrety sukcesu w branży artystycznej.

Inicjatywa “Arty na stół” wywodzi się z pomysłu studentek Emilii Piątek, Kamili Kostruch, Małgorzaty Miś, Marii Kołodziej oraz wykładowczyni Wydziału Sztuki UO mgr Patrycji Kostyry. Platforma internetowa “Arty” na Instagramie Arty Na Stół (@arty.na.stol) • Zdjęcia i filmy na Instagramie to wirtualna galeria, która umożliwia prezentację i promocję dzieł artystów związanych z opolskim Wydziałem Sztuki. Jednakże, “Arty” nie ograniczają się jedynie do prezentacji, ale również ułatwiają kontakt między twórcami a potencjalnymi nabywcami.

Zapytaliśmy Emilię Piątek – organizatorkę wydarzenia o to, skąd inicjatywa do stworzenia takiego wydarzenia:

Wystawa “Kup se” będzie doskonałą okazją do zapoznania się z szerokim wachlarzem talentów artystycznych związanych z Wydziałem Sztuki UO. Towarzyszący wystawie program “Arty na stół – jak się sprzedać?” skierowany jest do osób zainteresowanych karierą w branży artystycznej. W ramach programu odbędą się spotkania, podczas których eksperci oraz praktycy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą, przybliżając realia pracy w branży sztuki.

Harmonogram – “Arty na stół – jak się sprzedać?”

• 17.04 // 18:00 – Kup se / wernisaż wystawy
  • 18.04 // 17:00 – Sztuka w instytucjach / spotkanie z Martą Miś
  • 19.04 // 17:00 – Sztuka i prawo / spotkanie z dr Andrzejem Drzewieckim
  • 20.04 // 16:00 – To zależy* / panel dyskusyjny z Patrycją Kostyrą, Katarzyną Mular, Markiem Szymczakiem i Łukaszem Rożańskim
  • 22.04 // 18:00 – Arty przy stole #1 / premiera podcastu
  • 23.04 // 17:00 – Jak żyć / panel dyskusyjny z Marią Bitką, Natalią Krawczyk i Ignacym Nowodworskim
  • 24.04 // 17:00 – Kup se / finisaż wystawy oraz aukcja prac z Agnieszką Kanią

Wszystkie wydarzenia odbywają w Galerii -m- na ul. Powstańców Śląskich 19 w Opolu. (Panel „To zależy” odbędzie się na Wydziale Sztuki UO na ul. Wrocławskiej 4.)

Po więcej informacji zapraszamy na:

Mateusz Kulesa

Fot.: Galeria -m-