Kampania wyborcza na Uniwersytecie Opolskim trwa już pełną parą, a kandydaci walczą o głosy. Dziennikarze Radio Sygnały mieli przyjemność bycia częścią tego wyścigu.

W poniedziałek w naszym studio gościliśmy jednego z kandydatów na stanowisko rektora Uniwersytetu Opolskiego, prof. dr hab. Jacka Lipoka. Postanowiliśmy zadać panu profesorowi parę pytań dotyczących obecnie trwającej kampanii wyborczej, w której prorektor Jacek Lipok ubiega się o posadę rektora naszej Uczelni. Jak profesor Lipok wspomina czasy studenckie, w jaki sposób planuje zaradzić widocznemu spadkowi nowych studentów na Uniwersytecie Opolskim, oraz czy studenci będą mogli spodziewać się podwyżek stypendium.

Na te oraz inne pytania odpowiedź znajdziecie w naszym wywiadzie. Zapraszamy do odsłuchania.

Małgorzata Gronowicz, Henryk Szuliński, Wojtek Mielcarek

Fot.: Zuzanna Madej