Piastonalia to coroczna huczna impreza organizowana przez Politechnikę i Uniwersytet Opolski. W środę mogliśmy doświadczyć jednego z jej elementów, czyli przejścia ulicami Opola studentów przebranych w najrozmaitsze postacie.

Kreatywność studentów zaskakuje nas co roku, a w tym nie było inaczej. Podczas przemarszu mogliśmy zauważyć księżniczki, superbohaterów, postacie z filmów i kreskówek, ale nie tylko. Na Żakinadzie spotkaliśmy również postacie historyczne, jak Lech Wałęsa, czy Jan Paweł II. Nie brakowało też studentów przebranych za puszki piwa, ściany, zwierzęta, czy jeźdźców dinozaurów.

Sonda ze studentami (fot. Zuzanna Madej)

Zapytaliśmy uczestniczących za kogo się przebrali i dlaczego:

(Fot. Zuzanna Madej)

Na pytanie jak przebiegła Żakinada odpowiedział nam przewodniczący SSUO Franciszek Posacki:

Zapytaliśmy również Franka w jaki inny strój by się przebrał, gdyby nie narzucono mu odgórnie kostium króla:

Zapytaliśmy też jedną z organizatorek Piastonaliów, Aleksandrę Krupop z samorządu Uniwersytetu Opolskiego, co sądzi o tegorocznej imprezie:

Więcej informacji znajdziecie tutaj: link do nto

(Fot. Łukasz Biernacki)

Małgorzata Gronowicz